Відділ санітарного нагляду Чернігівського міжрайонного Уп...
Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Мої статті [23]
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 23
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 3 »

Хвороба Лайма

 

      Останім часом активність кліщів зростає, як і звернення до лікарів з приводу покусу кліща.

Хвороба Лайма , переносчиками якої є кліщі зустрічається в Україні доволі часто. В 2019 році в Сновському районі було зареєстровано 4 випадки і один рецидив.

       Головне при укусі кліща видалити  його якмога швидше. Завжди пам»ятайте, що зараження менш вірогідне якщо кліщ прикріплений менше 24 год., але ця вірогідність зростає в рази , якщо пройшло 48-72 години та більше.

      Не «душіть» кліща олією, лаком або бензином : Ви тільки збільшите вірогідність інфікування після покусу кліща.

      Не роздавлюйте , не стискайте, не проколюйте його, тому  що збудники можуть знаходитись в усіх біологічних рідинах кліща.

       Видаляти кліща слід пінцетом, краще в рукавичках , захвативши його як можна ближче до шкіри і вертикально направленими рухами  неспіша витягувати. Але не перекручуйте , не викручуйте кліща, це збільшить шанси відриву його частин, якщо при видалені кліща залишились частини його ротової порожнини – не панікуйте , вони не інфіцировані. Спробуйте ще раз , якщо не виходить – зверніться до лікаря.

       Після видалення комахи, обробіть місце покусу кліща антисептиком, можна промити водою з милом. Людина яка видалела кліща , також повинна вимити руки.

       Для профілактики хвороби Лайма використовують антибіотики, але їх має призначити лікар.

       Екстрена профілактика призначається перші 72 години після покусу, пізніше- не рекомендується.

       Якщо  ж покус кліща відбувся і час для термінової профілактики вийшов , пам»ятайте , що на протязі місяця необхідно при любому підвищені температури тіла чи появі почервоніння на шкірі і не тільки в місці покусу (так називаєма кільцеподібна еритема) звернутися до лікаря.

        Прогноз для пацієнтів з хворобою Лайма , як правило , благополучний. При своєчасному призначеному лікуванні антибіотиками , повне виздоровлення наступає біль ніж у 80 % хворих.

       Якщо лікування розпочалося пізно або не чутливими до збудника хвороби антибіотиками , великий шанс в майбутньому отримати захворювання опорно-рухового апарату.

       Антитіла після перенесеної хвороби Лайма , не захищають від можливого повторного зараження. Кліщі є скрізь де є земні насадження , особливо їх багато в лісах. Для захисту від укусів кліщів, перебуваючи в зонах їх життєдіяльності , наносяться на шкіру та одяг репеленти до складу яких входить ДЕТА (диетилтолуамід). На одяг можно наносити акарацид перметрин. Але для дітей дані препарати краще не застосовувати, так як можливе попадання на слизові та шкіру.

       Тому в першу чергу, важливо проводити щоденний ретельний огляд. Шукати кліщів, насамперед , потрібно в складках шкіри, оглядати за вухами, пупок, пах, підмишечні впадини, волосяну частину голови.

Лікар-епідеміолог  Первакова Л.А.

Мої статті | Переглядів: 191 | Додав: varello | Дата: 03.13.2020 | Коментарі (0)

Якість питної води в Сновському районі

та її вплив на здоровя людини.

 

 

Вода відіграє велику роль в житті людини і є одним з основних факторів навколишнього середовища. Вона необхідна для побудови клітин організму і нормального протікання фізіологічних процесів. Але, разом з цим, вода може бути джерелом розповсюдження інфекційних захворювань, а також хвороб, пов’язаних з особливостями її природнього хімічного складу чи потраплянням забруднюючих речовин.

Основним джерелом водопостачання на території Сновського району є підземні води. Водозабезпечення здійснюється сімома господарсько-питними водогонами, для яких використовується вода тільки з артезіанських свердловин.

Якість води централізованого водопостачання в районі залишається стабільною і відповідає вимогам Державних санітарних норм і правил за санітарно-хімічними показниками, окрім водогону с.Суничне, де протягом останніх років спостерігається перевищення концентрації заліза загального більше ніж у два рази. При такій концентрації залізо надає воді неприємного червоно-коричневого забарвлення, погіршує її смак, викликає розвиток залізобактерій, відкладання осаду в трубах і їх засмічення. Високий вміст заліза у воді призводить до несприятливого її впливу на шкіру, може позначитися на морфологічному стані крові, сприяє виникненню алергічних реакцій.

Крім централізованого водопостачання населення району використовує питну воду з колодязів громадського користування та індивідуальних джерел (так звані станції). На високому рівні залишається відсоток питної води по децентралізованому водопостачанню, який не відповідає Державним санітарним нормам. Протягом багатьох років він коливається в межах 34-42%. Відхилення виявлені переважно за вмістом нітратів, заліза загального та окисності перманганатної. Як і в попередні роки найбільш неблагонадійним в цьому питанні є с.Петрівка, де відмічалась максимальна концентрація нітратів 212 мг/дм.куб., при нормі не більше 50мг/дм.куб., а також с.Смяч, с.Жовідь, с.Кучинівка.

Нітрати є показником забруднення води органічними речовинами і в концентрації більше 50мг/дм.куб. чинять токсичну дію на організм людини, викликаючи розвиток водно-нітратної метгемоглобінемії. В основному це захворювання виникає у грудних дітей, яким характерна недостатність специфічних ферментів травлення. У дітей старше одного року і дорослих захворювання у формі гострого токсичного ціанозу не спостерігається, але зростає вміст метгемоглобіну в крові, що погіршує транспорт кисню до тканин, викликаючи слабкість, блідність шкірних покровів, підвищену стомлюваність. Тривале кип’ятіння може посилювати проблему внаслідок збільшення кількості нітратів при випарюванні води (концентруванні).

Опосередкованим показником забруднення води органічними речовинами є окисність. Вона тим вища, чим більше легкоокиснюваних органічних речовин у воді, багато з яких негативно впливають на роботу систем органів людини. Чиста питна вода потребує для свого окиснення не більше 5мг кисню на один літр.

Протягом останніх років зустрічалися поодинокі випадки збільшення рівня окисності перманганатної води питної з недостатньо облаштованих шахтних колодязів с.Петрівка, с.Смяч, с.Стара Рудня до 5,2-5,8мг/дм.куб.

За усіма іншими досліджуваними санітарно-хімічними показниками (органолептичними, неорганічними, органічними) якість питної води в Сновському районі відповідає вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

За данними Сновської ЦРЛ протягом останніх років в районі не було зареєстровано випадків звернення до медзакладу громадян з серйозними порушеннями здоров’я, пов’язаними з вживанням питної води.

 

 

 

Лікар-лаборант- гігієніст Панько Н.М.

Мої статті | Переглядів: 177 | Додав: varello | Дата: 02.07.2020 | Коментарі (0)

Починаючи з листопада місяця 2017 року у Сновському районі зросла захворюваність на вірусний гепатит А .

Вірусний гепатит А -гостре інфекційне захворювання печінки, викликане вірусом.

Джерелом інфекції є хвора людина. Інфекція передається через шлунково-кишечний тракт.Основним фактором передачі є насамперед питна вода.

Вірусний гепатит А є сезоним захворюванням , і як правило збільшення випадків захворювання спостерігається в осінньо-зимовий період. Вірус гепатиту А досить стійкий в навколишньому середовищі. При кімнатній температурі він може зберігітися до 2-х тижнів, а при температурі+4С - протягом кількох місяців, стабільний до дії кислот та розчиників жирів. Повністю знешкоджується вірус при кип"ятінні упродовж 5=ти хвилин, ультрофіолетовому опромінювання руйнує його за одну хвилину . Вірус виявляється у крові , фекаліях , сечі та слині хворих.

Частіше захворювання починається поступово або підгостро. Почятковий період триває в середньому 7-10 діб.

Яікі ж ознаки захворювання ? Це:

-підвищення температури, нудота, втома, втрата апетиту, пожовтіння склер очей, потемніння сечі, біль у животі , блювання.

Важливу роль у попередженні виникнення та розповсюдженості гепатиту А відіграє дотримання правил особистої гігієни.

Щоб уникнути захворювання необхідно:

- вживати доброякісну питну воду , що подається водопровідними джерелами  централізованого водопостачання 

- воду з нецентралізованих джерел (колодязів) перед вживанням кип"ятити.

- не використовувати воду із сумнівних джерел

- не вживати продукти придбані на стихійних ринках

- ретельно мити перед вживанням овочі та фрукти

- дотримуватися технологічного (температурного) режиму приготування їжі

- регулярно мити руки.

При перших ознаках захворювання звертатись за допомогою до лікарів.

Мої статті | Переглядів: 446 | Додав: varello | Дата: 01.05.2018 | Коментарі (0)

Літньо-осінній період милує око різномаїттям фруктів, овочів. Разом с тим, тепла пора року є дещо небезпечною та найпоширенішою для гострих кишкових інфекцій (ГКІ).

ГКІ- це велика група інфекційних захворювань, викликаних потагенними та умовно-патогенними бактеріями , вірусами та найпростішими мікроорганізмими. Патогенні мікроорганізми не тільки порушують процеси нормального травлення -вони отруюють організм, викликають сильну інтоксикацію.

Джерелом інфекції є людина або тварина. Передається контактно-побутовим, харчовим та водним шляхами, внаслідок вживання інфікованих харчових продуктів, води, а також через забрудненні руки, іграшки та інше. Збудники кишкових інфекцій локалізуються у різних органах травлення , а виділяються з екскриментами людини, тому домінуючим є фекально-оральний механізм передачі.

Збудники кишкових інфекцій стійкі у зовнішньому середовищі. Вони зберігають життедіяльність від 3 днів до 750 днів. Інкубаційний період триває від 3 годин до 7 днів.

Загальні прояви захворювання- це біль в животі, проноси, блювання, слабкість, біль голови підвищення температури тіла , лихоманка.

З метою профілактики необхідно:

- дотримуватись правил особистої гігієни;

- не купувати харчові продукти на стехійних ринках, або з рук приватних осіб і невживати продукти та напої при найменшій підозрі , що до їх якості;

- не споживати харчові продукти з вичерпаним терміном реалізації;

- не вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інше;

- не використовувати для пиття , приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;

- овочі, фрукти та ягоди перед споживанням необхідно ретельно промити питною водою, а для споживання дітьми- обдати кип"ятком;

- при купівлі будь- якого харчового продукту у торгівельній мережі споживач має право вимогати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку раелізованної продукції;

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчьої лікувальної установи. Не займатись самолікувальням! 

Мої статті | Переглядів: 342 | Додав: varello | Дата: 08.28.2017

Що потрібно знати про вірус Зіка.

Мої статті | Переглядів: 327 | Додав: varello | Дата: 02.16.2016 | Коментарі (0)

Епідситуація з грипу

Мої статті | Переглядів: 332 | Додав: varello | Дата: 01.28.2016 | Коментарі (0)

Щодо епідситуації та стану епіднагляду

за поліомієлітом в області

 

Мої статті | Переглядів: 340 | Додав: varello | Дата: 01.22.2016 | Коментарі (0)

Щодо захворюваності на ГРВІ

Мої статті | Переглядів: 325 | Додав: varello | Дата: 01.22.2016 | Коментарі (0)

Що треба знати про грип

Мої статті | Переглядів: 330 | Додав: varello | Дата: 01.13.2016 | Коментарі (0)

ПРОФІЛАКТИКА ПОЛІОМІЄЛІТУ

Мої статті | Переглядів: 330 | Додав: varello | Дата: 01.11.2016 | Коментарі (0)

1-10 11-20 21-23
адреса
Адреса:Чернігівська обл. м.Щорс вул.Петра Сагайдачного 6 Телефон:(04654)2-18-89 факс:(04654)2-14-93 E-Mail: raj_ses@cg.ukrtel.net
Пошук
Друзі сайту