Відділ санітарного нагляду Чернігівського міжрайонного Уп...
Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Мої статті [23]
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Хвороба Лайма

Хвороба Лайма

 

      Останім часом активність кліщів зростає, як і звернення до лікарів з приводу покусу кліща.

Хвороба Лайма , переносчиками якої є кліщі зустрічається в Україні доволі часто. В 2019 році в Сновському районі було зареєстровано 4 випадки і один рецидив.

       Головне при укусі кліща видалити  його якмога швидше. Завжди пам»ятайте, що зараження менш вірогідне якщо кліщ прикріплений менше 24 год., але ця вірогідність зростає в рази , якщо пройшло 48-72 години та більше.

      Не «душіть» кліща олією, лаком або бензином : Ви тільки збільшите вірогідність інфікування після покусу кліща.

      Не роздавлюйте , не стискайте, не проколюйте його, тому  що збудники можуть знаходитись в усіх біологічних рідинах кліща.

       Видаляти кліща слід пінцетом, краще в рукавичках , захвативши його як можна ближче до шкіри і вертикально направленими рухами  неспіша витягувати. Але не перекручуйте , не викручуйте кліща, це збільшить шанси відриву його частин, якщо при видалені кліща залишились частини його ротової порожнини – не панікуйте , вони не інфіцировані. Спробуйте ще раз , якщо не виходить – зверніться до лікаря.

       Після видалення комахи, обробіть місце покусу кліща антисептиком, можна промити водою з милом. Людина яка видалела кліща , також повинна вимити руки.

       Для профілактики хвороби Лайма використовують антибіотики, але їх має призначити лікар.

       Екстрена профілактика призначається перші 72 години після покусу, пізніше- не рекомендується.

       Якщо  ж покус кліща відбувся і час для термінової профілактики вийшов , пам»ятайте , що на протязі місяця необхідно при любому підвищені температури тіла чи появі почервоніння на шкірі і не тільки в місці покусу (так називаєма кільцеподібна еритема) звернутися до лікаря.

        Прогноз для пацієнтів з хворобою Лайма , як правило , благополучний. При своєчасному призначеному лікуванні антибіотиками , повне виздоровлення наступає біль ніж у 80 % хворих.

       Якщо лікування розпочалося пізно або не чутливими до збудника хвороби антибіотиками , великий шанс в майбутньому отримати захворювання опорно-рухового апарату.

       Антитіла після перенесеної хвороби Лайма , не захищають від можливого повторного зараження. Кліщі є скрізь де є земні насадження , особливо їх багато в лісах. Для захисту від укусів кліщів, перебуваючи в зонах їх життєдіяльності , наносяться на шкіру та одяг репеленти до складу яких входить ДЕТА (диетилтолуамід). На одяг можно наносити акарацид перметрин. Але для дітей дані препарати краще не застосовувати, так як можливе попадання на слизові та шкіру.

       Тому в першу чергу, важливо проводити щоденний ретельний огляд. Шукати кліщів, насамперед , потрібно в складках шкіри, оглядати за вухами, пупок, пах, підмишечні впадини, волосяну частину голови.

Лікар-епідеміолог  Первакова Л.А.

Категорія: Мої статті | Додав: varello (03.13.2020)
Переглядів: 190 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
адреса
Адреса:Чернігівська обл. м.Щорс вул.Петра Сагайдачного 6 Телефон:(04654)2-18-89 факс:(04654)2-14-93 E-Mail: raj_ses@cg.ukrtel.net
Пошук
Друзі сайту