Профілактичні щеплення: за і проти.
Інфекції займають одне з перших місць у структурі захворюваності дітей. Крім того, наслідку перенесеного інфекційного захворювання для дитини можуть бути досить важкі. Саме тому профілактиці інфекційних хвороб в усім світі приділяється велика увага. На жаль, в арсеналі сучасної медицини небагато методів, здатних ефективно захистити організм від інфекцій. Головними серед них є профілактичні щеплення
Як же образом профілактичні щеплення захищають від інфекції?
Механізм вакцинації такий: в організм уводять препарат, що містить антиген збудників у дуже малих дозах. У відповідь імунна система людини виробляє антитіла проти даного мікроба. Ці антитіла зберігаються в організмі тривалий час, знищуючи збудників захворювань, проти якого проводилася вакцинація, без розвитку клінічних ознак хвороби у випадку повторної зустрічі мікроба з організмом. Число захворювань, у боротьбі з якими використаються вакцини, перевалило за 20. Перелічимо лише деякі: туберкульоз. Гепатит В, кір. краснуха, поліомієліт, дифтерія.
Календар профілактичних щеплень
У цей час вакцинація в Україні здійснюється відповідно до календаря, затвердженому 16.09.2011 року наказом МОЗ України №595. Цей документ регламентує строки й профілактичні щеплення, які повинні при відсутності протипоказань проводиться на території нашої країни
Багато батьків прагнуть перенести строки вакцинації на більше пізній. Але якщо медичних показань до цьому ні, те відкладати вакцинацію не коштує. Строки проведення того або іншого профілактичного щеплення обрані не випадково. На думку вчених-імунологів саме в ці вікові періоди проведення вакцинації найбільше безпечно й ефективно.
Профілактичні щеплення: за й проти
Багато батьків сумніваються, чи настільки необхідно робити щеплення або все-таки можна обійтися загальними мірами профілактики. Потрібно сказати, що для того, щоб захиститися від інфекцій, таких як перераховані вище, неможливо обійтися без вакцинації.
Неспецифічні міри профілактики (загартовування, фізична підготовка, правильне харчування й інші) безсумнівно здатні підвищити імунітет. Але при цьому в більшості випадків не в змозі захистити, наприклад, від кору, при зустрічі зі збудником якої занедужують 95 чоловік з 100.
Звичайно, як у практично будь-якого методу профілактики й лікування, у вакцинації є свої недоліки, насамперед, пов´язані з поствакцинальными реакціями. Але очевидна користь для кожної конкретної дитини від вакцинації набагато вище, ніж імовірність розвитку тих або інших ускладнень
Сьогодні в Україні доступні не тільки вітчизняні вакцинні препарати, але й імпортні. Тому батьки щепленої дитини можуть вибрати вакцину й розширити список профілактичних щеплень, які будуть зроблені дитині.