Відділ санітарного нагляду Чернігівського міжрайонного Уп...
Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Мої статті [23]
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Щодо епідситуації та стану епіднагляду за поліомієлітом в області

Щодо епідситуації та стану епіднагляду

за поліомієлітом в області

 

У вересні місяці 2015 року лабораторією Всесвітньої організації охорони здоров’я у двох дітей із Закарпатської області виявлено вірус поліомієліту, який є похідним від вакцинного штаму.  До того ж, кількість мутацій даного вірусу вказує, що вірус міг циркулювати в Україні протягом останніх 2-х років. Вік дітей на момент виявлення паралічу становив 4 роки і 10 місяців, обидві дитини з ромської громади, не вакциновані проти поліомієліту. Циркуляція такого вірусу стала можливою через дуже низький рівень імунізації в Україні протягом декількох років. Охоплення вакцинацією дітей проти поліомієліту в Україні є вкрай низьким – за 2014 рік лише 49%.

Як відомо, поліомієліт або дитячий спинальний параліч – гостре інфекційне захворювання з проявами загальної інтоксикації й ураженням нервової системи, яке викликається поліовірусом.

Це захворювання небезпечне тим, що:

- Поліомієліт вражає, в основному, дітей віком до 5 років.

- В одному з 200 випадків інфікування розвивається незворотній параліч (зазвичай ніг).

- 5-10% з числа таких паралізованих людей помирають через параліч дихальних м'язів.

- Відсутність специфічного лікування.

Це невиліковна хвороба, її розвитку можна тільки запобігти. Основним і надійним засобом попередження поліомієліту є профілактичні щеплення, які проводяться в Україні відповідно до календаря профілактичних щеплень дітям у віці 2, 4, 6, 18 місяців та в 6 і 14 років. Проведена вакцинація захищає дитину на все життя.

Завдяки імунізації кількість випадків захворювання на поліомієліт у світі зменшилася з 1988 року більш ніж на 99%. Так, у 2014 році та 8 місяців 2015 року лише 3 країни в світі - Нігерія, Пакистан і Афганістан - залишаються ендемічними щодо поліомієліту, де реєструються випадки поліомієліту, викликані диким поліовірусом.

Завдяки великим зусиллям у 1994 році Американський регіон ВООЗ був сертифікований як вільний від поліомієліту. За ним пішли 2000 року Регіон ВООЗ для країн Західної частини Тихого океану і в червні 2002 року Європейський регіон ВООЗ, в т.ч. і Україна. 27 березня 2014 Регіон країн Південно-Східної Азії ВООЗ був сертифікований як вільний від поліомієліту, тобто в цій групі країн від Індонезії до Індії передача дикого поліовірусу припинена.

Недостатнє забезпечення вакцинами та громадська недовіра до щеплень в Україні створили небезпеку щодо захисту дітей від поліомієліту, знизивши рівні охоплення щепленнями. Враховуючи збільшення кількості дітей, які не мають повного комплексу щеплень проти поліомієліту, інтенсивні транспортні потоки, торговельні та туристичні зв'язки з країнами, де реєструються випадки поліомієліту, загроза завезення та розповсюдження поліомієліту залишається в будь якому регіоні України.

Загроза завезення та розповсюдження поліомієліту стосується також і нашої області. В області останній випадок захворювання на поліомієліт, викликаний диким поліовірусом, був зареєстрований в 1961 році, а захворювання, викликане вакцинним штамом,   - в 1994 році.

За  7 місяців  2015 року  охоплення вакцинацією проти поліомієліту - 13,4%. Ревакцинація у віці  18 місяців – 32,2%; 6 років – 23,4%; 14 років – 33,5%. З початку року отримано 19900 доз вакцини для профілактики поліомієліту (Пентаксим - 8600 доз; ОПВ - 11300 доз), на сьогодні залишки вакцини відсутні.  

З метою попередження виникнення та розповсюдження випадків поліомієліту в області тривають заходи по епіднагляду за поліомієлітом, які передбачені чинними нормативними документами і передбачають:

  • виявлення, облік та лабораторне обстеження випадків захворювання на гострі в’ялі паралічі (ГВП) для виключення діагнозу поліомієліт.

За звітний період 2015  року випадків ГВП по Щорському району не зареєстровано. 

Епіднагляд за поліомієлітом включає:

  • проведення лабораторного контролю об’єктів довкілля: за звітний період 2015 року вірусологічною лабораторією ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» досліджено  об’єктів зовнішнього середовища: 37 зразків води відкритих водоймищ (місця відпочинку і створи постійного нагляду), 40 зразків питної води (місця масового відпочинку), 45 зразків стічної води (інфекційні відділення, дитячі заклади), 31 зразок грунту (місця відпочинку) -  в довкіллі збудника поліомієліту не виділено;
  • лабораторне обстеження здорових дітей організованих колективів, дитячих будинків, шкіл-інтернатів: за звітний період 2015 року обстежено 42 дітей (позитивних знахідок не виявлено);
  • виявлення та лабораторне обстеження хворих з неврологічними симптомами: обстежено 2 хворих – результати негативні (поліо та інші неполіомієлітні віруси не виявлені).
  • контроль за імунопрофілактикою

МОЗ України, враховуючи епідситуацію з поліомієліту, планує проведення трьох раундів імунізації в національному масштабі з використанням оральної поліовакцини (ОПВ) для усіх дітей молодших шести років, незалежно від того, чи були вони імунізовані від поліомієліту до цього. У третьому раунді планується імунізувати дітей до 10 років. Імунізація має бути спрямована на покриття 95% дітей, що підлягають щепленням.

В Щорському районі, як і по всій Україні, проведено вже 2 раунди масової імунізації проти поліомієліту оральною вакциною проти поліомієліту (ОПВ) дітей до шести років. За перший раунд масової імунізації охоплено 96,3% підлягаючого дитячого населення, за другий – 97,1%. У третьому раунді планується імунізувати дітей до 10 років.

Шановні батьки, не відмовляйтеся від щеплень, які є єдиним захистом ваших дітей від поліомієлітної інфекції.

Категорія: Мої статті | Додав: varello (01.22.2016)
Переглядів: 341 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
адреса
Адреса:Чернігівська обл. м.Щорс вул.Петра Сагайдачного 6 Телефон:(04654)2-18-89 факс:(04654)2-14-93 E-Mail: raj_ses@cg.ukrtel.net
Пошук
Друзі сайту