Відділ санітарного нагляду Чернігівського міжрайонного Уп...
Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Мої статті [23]
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Якість питної води в Сновському районі та її вплив на здоров’я людини

Якість питної води в Сновському районі

та її вплив на здоровя людини.

 

 

Вода відіграє велику роль в житті людини і є одним з основних факторів навколишнього середовища. Вона необхідна для побудови клітин організму і нормального протікання фізіологічних процесів. Але, разом з цим, вода може бути джерелом розповсюдження інфекційних захворювань, а також хвороб, пов’язаних з особливостями її природнього хімічного складу чи потраплянням забруднюючих речовин.

Основним джерелом водопостачання на території Сновського району є підземні води. Водозабезпечення здійснюється сімома господарсько-питними водогонами, для яких використовується вода тільки з артезіанських свердловин.

Якість води централізованого водопостачання в районі залишається стабільною і відповідає вимогам Державних санітарних норм і правил за санітарно-хімічними показниками, окрім водогону с.Суничне, де протягом останніх років спостерігається перевищення концентрації заліза загального більше ніж у два рази. При такій концентрації залізо надає воді неприємного червоно-коричневого забарвлення, погіршує її смак, викликає розвиток залізобактерій, відкладання осаду в трубах і їх засмічення. Високий вміст заліза у воді призводить до несприятливого її впливу на шкіру, може позначитися на морфологічному стані крові, сприяє виникненню алергічних реакцій.

Крім централізованого водопостачання населення району використовує питну воду з колодязів громадського користування та індивідуальних джерел (так звані станції). На високому рівні залишається відсоток питної води по децентралізованому водопостачанню, який не відповідає Державним санітарним нормам. Протягом багатьох років він коливається в межах 34-42%. Відхилення виявлені переважно за вмістом нітратів, заліза загального та окисності перманганатної. Як і в попередні роки найбільш неблагонадійним в цьому питанні є с.Петрівка, де відмічалась максимальна концентрація нітратів 212 мг/дм.куб., при нормі не більше 50мг/дм.куб., а також с.Смяч, с.Жовідь, с.Кучинівка.

Нітрати є показником забруднення води органічними речовинами і в концентрації більше 50мг/дм.куб. чинять токсичну дію на організм людини, викликаючи розвиток водно-нітратної метгемоглобінемії. В основному це захворювання виникає у грудних дітей, яким характерна недостатність специфічних ферментів травлення. У дітей старше одного року і дорослих захворювання у формі гострого токсичного ціанозу не спостерігається, але зростає вміст метгемоглобіну в крові, що погіршує транспорт кисню до тканин, викликаючи слабкість, блідність шкірних покровів, підвищену стомлюваність. Тривале кип’ятіння може посилювати проблему внаслідок збільшення кількості нітратів при випарюванні води (концентруванні).

Опосередкованим показником забруднення води органічними речовинами є окисність. Вона тим вища, чим більше легкоокиснюваних органічних речовин у воді, багато з яких негативно впливають на роботу систем органів людини. Чиста питна вода потребує для свого окиснення не більше 5мг кисню на один літр.

Протягом останніх років зустрічалися поодинокі випадки збільшення рівня окисності перманганатної води питної з недостатньо облаштованих шахтних колодязів с.Петрівка, с.Смяч, с.Стара Рудня до 5,2-5,8мг/дм.куб.

За усіма іншими досліджуваними санітарно-хімічними показниками (органолептичними, неорганічними, органічними) якість питної води в Сновському районі відповідає вимогам ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

За данними Сновської ЦРЛ протягом останніх років в районі не було зареєстровано випадків звернення до медзакладу громадян з серйозними порушеннями здоров’я, пов’язаними з вживанням питної води.

 

 

 

Лікар-лаборант- гігієніст Панько Н.М.

Категорія: Мої статті | Додав: varello (02.07.2020)
Переглядів: 156 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
адреса
Адреса:Чернігівська обл. м.Щорс вул.Петра Сагайдачного 6 Телефон:(04654)2-18-89 факс:(04654)2-14-93 E-Mail: raj_ses@cg.ukrtel.net
Пошук
Друзі сайту