Відділ санітарного нагляду Чернігівського міжрайонного Уп...
Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Мої статті [23]
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Остерігаймося кишкових інфекцій

Літньо-осінній період милує око різномаїттям фруктів, овочів. Разом с тим, тепла пора року є дещо небезпечною та найпоширенішою для гострих кишкових інфекцій (ГКІ).

ГКІ- це велика група інфекційних захворювань, викликаних потагенними та умовно-патогенними бактеріями , вірусами та найпростішими мікроорганізмими. Патогенні мікроорганізми не тільки порушують процеси нормального травлення -вони отруюють організм, викликають сильну інтоксикацію.

Джерелом інфекції є людина або тварина. Передається контактно-побутовим, харчовим та водним шляхами, внаслідок вживання інфікованих харчових продуктів, води, а також через забрудненні руки, іграшки та інше. Збудники кишкових інфекцій локалізуються у різних органах травлення , а виділяються з екскриментами людини, тому домінуючим є фекально-оральний механізм передачі.

Збудники кишкових інфекцій стійкі у зовнішньому середовищі. Вони зберігають життедіяльність від 3 днів до 750 днів. Інкубаційний період триває від 3 годин до 7 днів.

Загальні прояви захворювання- це біль в животі, проноси, блювання, слабкість, біль голови підвищення температури тіла , лихоманка.

З метою профілактики необхідно:

- дотримуватись правил особистої гігієни;

- не купувати харчові продукти на стехійних ринках, або з рук приватних осіб і невживати продукти та напої при найменшій підозрі , що до їх якості;

- не споживати харчові продукти з вичерпаним терміном реалізації;

- не вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інше;

- не використовувати для пиття , приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;

- овочі, фрукти та ягоди перед споживанням необхідно ретельно промити питною водою, а для споживання дітьми- обдати кип"ятком;

- при купівлі будь- якого харчового продукту у торгівельній мережі споживач має право вимогати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку раелізованної продукції;

У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчьої лікувальної установи. Не займатись самолікувальням! 

Категорія: Мої статті | Додав: varello (08.28.2017)
Переглядів: 321 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
адреса
Адреса:Чернігівська обл. м.Щорс вул.Петра Сагайдачного 6 Телефон:(04654)2-18-89 факс:(04654)2-14-93 E-Mail: raj_ses@cg.ukrtel.net
Пошук
Друзі сайту