Відділ санітарного нагляду Чернігівського міжрайонного Уп...
Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Мої статті [21]
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Обережно! Трансмісивні захворювання! Хвороба Лайма…

Обережно! Трансмісивні захворювання! Хвороба Лайма…


 

Хвороби, збудники яких передаються людині через комах і кліщів, називають трансмісивними (від «трансмісія» - передача). До них відносять близько 200 захворювань, з них найбільш відомі малярія, хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт, жовта лихоманка, туляремія, чума, лихоманка Ку та Денге, висипний тиф та інші.

Переносниками трансмісивних хвороб є членистоногі (комарі, кліщі, воші, блохи), що висмоктують кров і переносять збудників з крові хворих тварин або людей в організм здорових.

Більшість трансмісивних інфекцій реєструється найчастіше в теплу пору року, коли активні їх переносники.

Хвороби, що передаються членистоногими, являють серйозну загрозу для життя і здоров'я людей. Так, наприклад, епідемії чуми і висипного тифу неодноразово в минулому руйнували цілі міста і навіть країни. Висипний тиф взимку, а влітку малярія нерідко перемагали без бою цілі армії.

Профілактика трансмісивних інфекцій найчастіше зводиться до захисту від нападів комах, що висмоктують кров. Для того, щоб уберегти себе від трансмісивних захворювань, треба, перш за все, отримати чітке уявлення про комах, що їх переносять. Важливо знати, як вони виглядають, де живуть, коли активні, які їх повадки, коли можна чекати їх нападу.

Немає таких трансмісивних захворювань, від яких людина, озброєна знаннями, не змогла би себе захистити.

В Україні в минулому році реєструвалися випадки хвороби Лайма - 1932, плямиста гарячка - 19, хвороба Брілла - 1 , кліщовий вірусний енцефаліт - 3, гарячка західного Нілу - 4, геморагічна гарячка з нирковим синдромом - 1, малярія - 75,

На території нашої області реєструються випадки кліщового бореліозу або як її ще називають хвороба Лайма, збудника якої, а це бактерії роду спірохет - борелії, переносять кліщі.

У США це друга хвороба після СНІДу за швидкістю зростання.

У нашій області кількість захворювань цією недугою щороку зростає. Згідно з офіційними даними впродовж 2013 року постраждало 53 особи, а в 2012 році було 35.  Випадків захворювання серед дитячого населення не зареєстровано. Розвиток захворювання у більшості хворих пов'язаний з нападами кліщів: в 50% випадків під час перебування на дачі, присадибних ділянках, а інші - при відвідуванні лісу з метою відпочинку, зборі ягід, грибів.


 

В організм людини борелії потрапляють із слиною кліща під час присмоктування, після чого з потоком лімфи та крові збудник переміщується у внутрішні органи, суглоби, центральну нервову систему.

Борелії можуть роками зберігатися в організмі людини, обумовлюючи хронічний розвиток хвороби. Інкубаційний період триває від двох до тридцяти днів.


 


 


 


 

Як запобігти зараженню?


 

Щоб уберегти себе і своїх рідних від хвороби Лайма, слід добре підготуватися до прогулянки на природу.

Під час мандрівок фахівці рекомендують триматися середини стежки. Місце для привалів або табору для сну на природу звільніть від сухої трави та гілок у радіусі 20-25 м.

Найпростіший і надійний спосіб захисту під час прогулянки в лісах - обрати світлий однотонний одяг, який закриває відкриті ділянки шкіри і щільно прилягає до тіла. Вдягніть довгі штани, заправивши їх у шкарпетки, сорочку з довгими рукавами, капелюх, закрите взуття.

Обов'язково періодично оглядайте себе. Доки „хижак" мандруватиме вашим тілом (близько 2 годин), ви встигнете виявити його, оскільки присмоктується кліщ не одразу.

У першу чергу бережіть ділянки тіла, де шкіра ніжна і тонка - голову, шию, живіт, ділянки під пахвами й молочними залозами. Особливо ретельно треба обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.

Вдома одразу треба змінити одяг, білизну, ретельно оглянути покривало, на якому відпочивали, все випрати та випрасувати.

Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому, оскільки витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Обережно з букетами квітів - на них можуть ховатися паразити!

Якщо разом із вами на природі перебував і ваш собака - його теж слід оглянути до того, як впустити до помешкання.

Не забувайте, що ви можете й не відчувати, що кліщ проник у вашу шкіру. Далеко не в усіх людей з'являється болючість, слабкість та навіть почервоніння.


 

Якщо кліщ присмоктався, що робити?


 

Дуже важливо при виявленні кліща звернутися до лікаря. Лікування проводять як в умовах стаціонару так і амбулаторно, тобто вдома. Застосовують ефективну терапію антибіотиками, але кожний випадок є індивідуальним.

Якщо немає змоги звернутися до лікаря (під час довготривалого відпочинку), видалення проводять самостійно.

Після видалення кліща місце присмоктування треба змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном, а руки ретельно вимити з милом.

До лікаря треба звернутися у будь-якому випадку, адже кліщ може виявитися інфікованим.

І пам'ятайте, що у жодному разі не можна викидати кліща. Його треба спалити, оскільки самка, насмоктавшись крові, може дати нове потомство на тій території, де її викинули (після кровосмоктання кліщ відпадає та відкладає яйця в ґрунт). А навряд чи Вам захочеться, щоб сімейство іксодових розмножувалось на нових територіях.


 

Категорія: Мої статті | Додав: varello (04.24.2014)
Переглядів: 808 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
адреса
Адреса:Чернігівська обл. м.Щорс вул.Петра Сагайдачного 6 Телефон:(04654)2-18-89 факс:(04654)2-14-93 E-Mail: raj_ses@cg.ukrtel.net
Пошук
Друзі сайту